COFFEE CAKE | PACKAGING

cztery różne opakowania kawy

ENGLISH >>

Wyjątkowa kawa wymaga wyjątkowej oprawy. Tak powstała bajeczna linia CoffeeCake, inspirowana Alicją w Krainie Czarów. Dzięki temu produkt zachwyca nie tylko smakiem – ale także opakowaniami mojego autorstwa! :)

Seria składa się z 5 elementów, pod logiem CoffeeCake pojawiły się Indonezyjska Żaba, Peruwiański Flaming, Etiopski Lis, Brazylijska Sowa oraz Meksykański Jaguar.

IDEA

Tym razem moim zadaniem było stworzenie całego brandu – CoffeeCake, konceptu oraz nazw dla poszczególnych produktów, zaprojektowanie logo, aż po projekty opakowań i opisy na etykietach. A ponieważ uwielbiam kawę i wiem o niej całkiem sporo, realizacja tego projektu była spełnieniem marzeń! :D

 

opakowanie kawy Brazylijska Sowa i filiżanka espresso

 

 

REALIZACJA

Wykorzystałam tu motyw Alicji w Krainie Czarów. Na etykietach pojawiły się grafiki własnego projektu – przygotowane we współpracy z rysownikiem. To moja wizja mieszkańców Magicznego Lasu :D Poszczególne nazwy związane są z krajami, z jakich pochodzą ziarna danej kawy – Meksyk, Etiopia itd. Przy wyborze 'bohaterów' kierowałam się smakiem poszczególnych kaw – łagodna otrzymała sowę, a te bardziej wyraziste – jaguara oraz lisa. Lubię, kiedy wszystko jest spójne od A do Z :) Opisy na etykietach nawiązują więc nie tylko do sensoryki, ale także do archetypów zilustrowanych zwierząt – np. sprytnego lisa oraz drapieżnego jaguara. Dzięki temu, powstał interesujący mix wątku kulturowego z bajkowym.

opakowanie kawy meksykański jaguar i filiżanka kawy

 

OPAKOWANIE 

Wybrałam opakowanie typu doypack-paper + aluminium, dodatkowo wyposażone w wentyl – w dbałości o najwyższą jakość pakowanej kawy. Torebki opatrzone dwoma efektownymi etykietami (przód+tył), świetnie sprawdziły się w przypadku tego produktu! Do druku etykiet wykorzystałam lakier wybiórczy – zarówno matowy, jak i błyszczący – co dodatkowo podkreśliło logo oraz unikalność grafik, a całej etykiecie dodało efektu trójwymiarowego.

opakowanie kawy etiopski lis i ziarna kawy

 

 

EXTRAS

Projekt CoffeeCake dał mi niezwykłe możliwości – nie tylko zrealizowania kolejnego marzenia, ale także wzięcia udziału w całym procesie twórczym, który rozpoczął się od wizyty w palarni kawy – bo lubię znać produkt, na którym pracuję ;) Moja praca została zaś doceniona tutaj oraz tutaj :) Enjoy! :)

powiększony projekt etykiet

opakowanie kawy peruwiański flaming i filiżanka kawy

opakowanie kawy indonezyjska żaba i szklanka kawy z mlekiem opakowanie kawy i kawiarka do parzenia kawy

logo kofi kejk

Klient – Blik FX | PROJEKT KOMERCYJNY