MUSIC APP iPHONE X SCREEN

mokap aplikacji na ajfonie

ENGLISH >>

Koncept ekranu rejestracji dla aplikacji na iOS na iPhone X. Produkt – serwis muzyczny. W opcjach między innymi możliwość rejestracji za pomocą adresu email, Facebooka i Twittera. Let the music play!

Projekt został przygotowany z wykorzystaniem takich narzędzi jak Sketch, Adobe Photoshop oraz finalnie zaprezentowany w InVision.

WYTYCZNE PROJEKTU

Ekran aplikacji na iOS na iPhone X. Istotna była możliwość rejestracji nie tylko za pomocą konta email, ale także przy użyciu posiadanych kont w social media – do wyboru Facebook oraz Twitter.

PROFIL UŻYTKOWNIKA

Grupa docelowa to osoby słuchające muzyki na iPhonie, z uwzględnieniem ich zróżnicowanych potrzeb, jeśli chodzi nie tylko o content – np. gatunki muzyczne, ale także cel, w jakim sięgają po aplikację muzyczną – np. relaks, poprawienie koncentracji, jogging.

uśmiechnięta kobieta w biurze w słuchawkach mężczyzna w słuchawkach po dżogingu

RESEARCH / ZBIERANIE DANYCH / BUDOWANIE KONCEPTÓW

Po wnikliwym researchu – między innymi po badaniach konkurencji – przyszedł czas na zebranie wszystkich danych i tak powstały pierwsze koncepty. Istotnym wyznacznikiem była kolorystyka – uniwersalna, nowoczesna i pełna energii. Fake’owe logo – zaprojektowane na potrzeby konceptu, jasno informuje o przeznaczeniu aplikacji ;)

logo aplikacji

Na tym etapie lista elementów, które powinny znaleźć się na ekranie rejestracyjnym, została uporządkowana, punty pogrupowane w bloki, sklasyfikowane według ważności, a następnie  powstały pierwsze zarysy ekranu rejestracyjnego.

PROTOTYP I PIERWSZE TESTY Z UŻYTKOWNIKAMI

W ramach testów współpracowałam z jednym z muzycznych studiów nagraniowych. Użytkownicy – na co dzień zainteresowani muzyką i rynkiem muzycznym, a także będący użytkownikami aplikacji muzycznych, mieli okazję wypowiedzieć się na temat projektu ekranu rejestracyjnego. Był to niezwykle istotny etap, ze względu na sprawdzenie, czy użytkownik nie utknie na zaprojektowanym ekranie, czy będzie miał możliwość powrócenia do aplikacji, albo bezpośredniego przejścia do panelu logowania.

kobieta ze smartfonem i słuchawkami na kanapie

DESIGN / ROZWINIĘCIE PROTOTYPU / DALSZE TESTY

Na tym etapie wypracowywany był głównie design. Funkcjonalność i umiejscowienie kolejnych narzędzi było w tym momencie już wiadome. Należało dopracować wygląd, typografię, tło – aby wszystko było spójne i klarowne. Tak między innymi powstała ikonka 'użytkownika' (John Smith) – słuchającego muzyki w słuchawkach ;)

skrin ekranu do logowania w aplikacji

FINALNY PRODUKT

Produkt końcowy to ekran zaprojektowany w taki sposób, aby nie tylko umożliwość użytkownikowi rejestrację, ale także sprawić, aby był to proces szybki, łatwy i z jak najlepszym UX Designem. Stąd między innymi dodatki o treści „creat your account and get started in seconds!” oraz call to action „sign up and let the music play!”.

mokap aplikacji na ajfonie i kobieta na kanapie ze smartfonem i słuchawkami