STARTUP WEBSITE PROPOSAL | UX/UI DESIGN

skrin strony głównej

ENGLISH >>

Propozycja strony internetowej skierowanej do osób chcących skorzystać z krótkoterminowego ubezpieczenia – np. na laptopa lub biżuterię. 

Projekt został wykorzystany podczas Hackathonu w Sztutgardzie, Niemcy – czerwiec 2018, zorganizowanym przez niemiecką firmę SV SparkassenVersicherung :)

Wykorzystane narzędzia to Adobe Photoshop – zdjęcia, Sketch – makiety, InVision – klikalny prototyp.

WYTYCZNE PROJEKTU

Witryna ma za zadanie pełnić funkcję sprzedażową. Informować użytkowników o dostępnych produktach, a następnie w taki sposób opowiedzieć o świadczonych usługach, aby skłonić do wykupienia ubezpieczenia. Stąd niezbędny był formularz umożliwiający podanie terminu, jaki ma obejmować ubezpieczenie i wszystkich pozostałych danych, niezbędnych do wykonania wyceny.

mężczyzna w biurze z dokumentami

PROFIL UŻYTKOWNIKA

Produkt, kierowany na rynek niemiecki, adresowany był do posiadaczy wartościowych przedmiotów/urządzeń. Daje możliwość ubezpieczenia np. biżuterii czy roweru. Grupa docelowa to osoby nowoczesne, odpowiedzialne, rozważnie myślące zarówno o swojej przyszłości, jak i teraźniejszości. W większości są to użytkownicy, którzy mają już wykupione duże ubezpieczenia – jak np. ubezpieczenie domu, samochodu i chcieliby swój pakiet poszerzyć o drobne przedmioty – jak np. zegarek czy okulary.

skrin strony głównej

RESEARCH / ZBIERANIE DANYCH / BUDOWANIE KONCEPTÓW

Bardzo pomocny okazał się fakt, że Klient funkcjonuje już na niemieckim rynku ubezpieczeń, jest liderem branży i posiada obszerne bazy danych, umożliwiające przygotowanie produktu skrojonego na miarę. Doskonale zna zarówno swoich odbiorców i ich potrzeby, jak i konkurencję – co stanowiło świetne źródło sprawdzonych informacji podczas realizacji tego projektu.

skrin strony głównej

PROTOTYP I PIERWSZE TESTY Z UŻYTKOWNIKAMI

Najważniejszym elementem na tym etapie było określenie funkcjonalności. Jakie dane powinny znaleźć się w formularzu, jak powinny zostać pogrupowane rodzaje ubezpieczeń, w jaki sposób wyeksponowane. Jak przyciągnąć uwagę nowoczesnej grupy docelowej, a jednocześnie wzbudzić w niej zaufanie i skłonić do transakcji zakupu. Z pomocą przyszły testy – w ich wyniku witryna została maksymalnie uproszczona, aby być czytelna i klarowna.

mężczyzna sprawdzający aplikację na swoim smartfonie

DESIGN / ROZWINIĘCIE PROTOTYPU / DALSZE TESTY

Design miał delikatne nawiązywać do strony głównej firmy – stąd podobieństwo czcionek, ale jednocześnie sygnalizować – że jest to coś nowego, świeżego. Również dobór zdjęć ma wstępnie definiować grupę docelową i zwracać uwagę na jej potrzeby.

skrin strony głównej

FINALNY PRODUKT / MONITORING / FEEDBACK / DALSZY ROZWÓJ

Projekt znajduje się w końcowej fazie realizacji – na etapie programowania. Na pewno zostanie też uzupełniony szczegółowymi materiałami tekstowymi – przygotowanymi przez ekspertów, danymi adresowymi, dodatkowymi funkcjonalnościami. Prace będą kontynuowane w nakreślonym w powyższych krokach kierunku.

skrin strony głównej