MIESZANKI ZIOŁOWE | PACKAGING

wizualizacja opakowań herbaty

ENGLISH >>

W tym projekcie historia łączy się z nowoczesnością. Tradycyjne paterny, niektórym przypominające wytworne brytyjskie wzory ścienne, imitacja szarego papieru i pełna paleta barw. 

Seria składa się z 9 mieszanek, do tego zostały przygotowane wersje produktu w saszetkach i w old schoolowych słoikach – w sumie 26 indeksów :)

IDEA

Tym razem moim zadaniem było stworzenie projektu opakowań dla linii herbat ziołowych, wraz z opisami. Głównym celem było zerwanie z leczniczym stereotypem ziół w szarych torebkach – projekt miał być nowatorski, świeży i kolorowy, a przy tym z wyższej półki.

opakowanie herbaty i para na pikniku

REALIZACJA

Efekt to linia dziewięciu eleganckich opakowań premium. Arystokratyczne wzory na kartonikach nawiązują nie tylko do brytyjskiego „five o’clock tea”, ale także do charakterystycznych nazw każdej z mieszanek. Na opakowaniu Herbaty Hetmańskiej pojawia się temat husarii – srebrne okucia, w motywie Herbaty Królewskiej pojawia się z kolei wzór korony. Opakowania – każde w innym kolorze – pozwala na łatwiejszą identyfikację na półce, bez konieczności szczegółowego studiowania treści etykiety. Nadruk imitujący naklejoną etykietę, nadaje produktowi oryginalności, przypomina opakowanie herbaty ręcznie pakowanej, niczym z ekskluzywnego sklepu z herbatami na wagę. Druk został wykonany na grubym, matowym kartonie, co dopełnia unikatowego charakteru tego projektu.

opakowanie herbaty tylna etykieta

ETAP II

W drugiej fazie prac, w oparciu o wcześniejsze realizacje, przygotowałam opakowania na herbaty w saszetkach oraz etykiety na słoiki – wszystko korespondujące z wcześniej wypracowaną linią graficzną.

EXTRAS

zdjęcie artykułu z gazety Twój Styl

zdjęcie artykułu z niemieckiego magazynu dla dizajnerów

opakowanie herbaty królewskiej

opakowanie herbaty dworskiej

Klient – Blik FX | PROJEKT KOMERCYJNY