SALONNOTOPIEKNIE.PL | UX/UI DESIGN

skrin ze strony głównej

 
ENGLISH >>

Projekt zrealizowany dla jednego z najlepszych salonów kosmetycznych w Warszawie. Cel to dotarcie do potencjalnych klientów i poinformowanie ich o aktualnej ofercie.

Grupa docelowa to głównie kobiety – stąd dobór barw, korespondujących jednocześnie z kolorami użytymi w logo.

 

WYTYCZNE PROJEKTU

Strona posiada przede wszystkim fukcję informacyjną. W prosty i przejrzysty sposób ma przekazać wiadomości na temat zakresu usług, cennika, kwalifikacji personelu oraz lokalizacji. Istotne było także zamieszczenie danych kontaktowych oraz namiarów na firmowe social media.

 

PROFIL UŻYTKOWNIKA

W ramach obszernego wywiadu z Klientem, który doskonale zna osoby odwiedzające Salon, udało się w szczegółowy sposób ustalić grupę docelową i jej potrzeby.

 

skrin z zakładki zabiegi

 

RESEARCH / ZBIERANIE DANYCH / BUDOWANIE KONCEPTÓW

Po wnikliwym researchu – między innymi badania konkurencji – przyszedł czas na zebranie wszystkich danych i tak powstały pierwsze koncepty. Istotnym wyznacznikiem była kolorystyka logo oraz wnętrza samego salonu, urządzonego w stylu glamour – witryna internetowa miała być spójna z tym koceptem, a jednocześnie – nie przytłaczać, aby nie odciągać uwagi użytkownika od prezentowanych treści.

porównanie dwóch wersji przygotowanych dla klienta

 

 

PROTOTYP I PIERWSZE TESTY Z UŻYTKOWNIKAMI

Kolejny krok to klikalny prototyp i pierwsze testy wśród użytkowników. Był to niezwykle istotny etap, ze względu na ogrom treści zamieszczonych na stronie – aby sprawdzić, czy wszystko jest klarowne, czy użytkownik nie gubi się na stronie. Mnogość podkategorii, obszerne i szczegółowe opisy – to wszystko jest pożądane przez grupę docelową, ale jednocześnie musi być czytelne i przejrzyste.

 

skrin z zakładki zabiegi

 

 

DESIGN / ROZWINIĘCIE PROTOTYPU / DALSZE TESTY

Na tym etapie wypracowywany był głównie design. Struktura strony, jej funkcjonalność i umiejscowienie kolejnych narzędzi było w tym momencie już wiadome. Należało dopracować wygląd strony, typografię, tło – aby wszystko było spójne i klarowne.

 

FINALNY PRODUKT / MONITORING / FEEDBACK / DALSZY ROZWÓJ

Finalny produkt świetnie zdał egzamin, wciąż jednak wymaga monitorowania. Wraz z ewentualnym poszerzeniem oferty Salonu, w ramach wszelkich aktualizacji treści, konieczne będą drobne zmiany – jak chociażby rozmieszczenie kategorii. Należy jednocześnie pozostac czujnym i być otwartym na sugestie użytkowników.

 

skrin strony głównej