TOUR DE MAPS | iPAD APP

ekran główny z aplikacji

ENGLISH >>

Tour de Maps to komercyjna aplikacja na iPada, która w App Store ukazała się w grupie aplikacji dziecięcych edukacyjnych. 

Cel numer 1 to na tyle wzbudzić zaufanie rodziców, aby udostępnili aplikację swoim dzieciom :) Musiała więc być zarówno atrakcyjna wizualnie, przyjazna, ale też mająca wartość dodaną – w przypadku Tour de Maps były to ciekawostki turystyczne, których użytkownicy nie znajdą w żadnych innych przewodnikach turystycznych.

WYTYCZNE PROJEKTU

Aplikacja musiała zainteresować dzieci. Jej celem było nie tylko edukowanie, ale przede wszystkim dostarczanie rozrywki – aby użytkownicy jak najchętniej sięgali po Tour de Maps, a rodzice polecali produkt swoim znajomym, którzy także szukają ciekawych narzędzi dla swoich dzieci.

Zadanie – nauka przez zabawę, ale aplikacja musiała być przy tym bardzo prosta i intuicyjna. Aby dzieci bez trudu mogły się w niej poruszać. Z łatwością wychodzić z danej zakładki, przechodzić do kolejnej. Jednocześnie – powinny spędzać w aplikacji jak najwięcej czasu – musiała więc być ona nasycona contentem, aby użytkownik nie był znudzony i za każdym razem odkrywał coś nowego.

okno dialogowe grafika

PROFIL UŻYTKOWNIKA

Grupa docelowa to dzieci zamieszkujące Stany Zjednoczone, które korzystają z tabletu, zainteresowane podróżami i ciekawostkami związanymi z podróżowaniem.

dzieci bawiące się ajpadem

RESEARCH / ZBIERANIE DANYCH / BUDOWANIE KONCEPTÓW

Prace zostały poprzedzone dogłębną analizą, pozwalającą na określenie, jakie cele i wyzwania stoją przed aplikacją oraz jakie oczekiwania wobec tego segmentu będa mieli użytkownicy. Na tym etapie zajęłam się między innymi zgromadzeniem danych:

  • badanie konkurencji i analiza trendów – jakie są najpopularniejsze aplikacje dla dzieci na App Store / co decyduje o ich sukcesie / jakie są podobne aplikacje z tego segmentu – analiza / jakie są najpopularniejsze gry edukacyjne
  • jakie są obszary zainteresowań dzieci
  • najbardziej atrakcyjne metody prezentacji treści dla dzieci / w jakiej formie powinny zostać przekazane, aby zainteresować użytkownika – KONSULTACJE Z PEDAGOGAMI
  • jakie elementy powinna posiadać aplikacja, aby wzbudzić zaufanie rodziców
  • jakie kolory i typografia są rekomendowane w budowaniu aplikacji dla dzieci

logo aplikacji

PROTOTYP I PIERWSZE TESTY Z UŻYTKOWNIKAMI

Prototyp oraz pierwsze testy z użytkownikami były jednym z ciekawszych etapów tego projektu. Rozmieszczenie obiektów, czytelność, rozmieszczenie i długość tekstów – tutaj wszystko miało znaczenie. Aplikacja pomału wychodziła na światło dzienne.

rysunek mapy Stanów Zjednoczonych z aplikacji

DESIGN / ROZWINIĘCIE PROTOTYPU / DALSZE TESTY

W tym kroku dopracowane zostały elementy graficzne. We współpracy z rysownikiem powstały wszystkie szkice, screeny i elementy nawigacji. 'Kamienne’ logo nawiązuje do wielkich skał i kanionów – charakterystycznych dla amerykańskich szlaków turystycznych. Wszystko spójne z popkulturą amerykańską – a jednocześnie – pełne ciekawostek turystycznych, które zaskoczyły samych Amerykanów :)

okno dialogowe

FINALNY PRODUKT / MONITORING / FEEDBACK / DALSZY ROZWÓJ

Aplikacja zebrała bardzo dobre recenzje na rynku międzynarodowym. Opisana została między innymi tutaj

Poniżej materiał video demonstrujący działanie aplikacji :)